Ve středu 12. října zveřejnila Evropská komise dlouho očekávanou zprávu o nové zemědělské politice EU po roce 2013. Velice naivně jsem si myslel, že v Bruselu po událostech v Řecku, kde se bláhově falšovalo úplně všechno, a ještě si mnozí mysleli, že se na to nepřijde, při problémech s Eurem a ratingovými agenturami, na které se svádí potíže Eurozóny či budoucími potížemi s Eurovalem, zvítězí zdravý rozum.
Celý evropský zemědělský trh je postaven úplně na hlavu, protože myslet si, že evropské zemědělství spasí malí farmáři, je ekonomický nesmysl.
Dělit dotace pro malé a velké hospodářství je v kontextu s celosvětovým zemědělským trhem cesta, jak konečně v budoucnu zničit evropské zemědělství.
Není jediný důvod, aby byly dotace zastropovány českým zemědělcům, pokud někdo nechce ještě více zničit české zemědělství. Kde je ta proklamovaná solidarita, která je neustále omílána v případě přijetí Eurovalu. Kde je ten proklamovaný rovný přístup ke všem zemím EU?!
Dalším nesmyslem je 30 % ozelenění produkce. Zase se snaží ušetřit někteří ekologové, kteří aniž by vydali jedinou korunu, diktují nám některé zelené nesmysly. Bylo by velice zajímavé, kdyby někdo z ministerstva financí dokázal spočítat, kolik peněz musí čeští zemědělci vynaložit na dodržení Natura 2000.
Nechci některé skutečnosti na potravinářském trhu České republiky rozebírat do detailů, ale české zájmy by měly být prioritou české vlády a Parlamentu, a proto jedinou cestou jak zamezit těmto Bruselským experimentům, je postavit se čelem této diskriminaci na trzích evropských zemí.
Navrhuji: vládo a páni poslanci pokud, nebudou mít čeští zemědělci, a potažmo i ostatní podnikatelé, stejné podmínky, tím myslím např. (autodopravce), zablokujte schválení změny Lisabonské smlouvy v článku 136.
Vím, že je to velice tvrdé, ale žádoucí, aby si v Bruselu nemysleli, že si k nám mohou dovolit úplně všechno.
Bohumír Dufek, 14.10.2011